• O przedszkolu

• Ramowy rozkład dnia

• Ramowy rozkład dnia dla dzieci 3, 4 - letnich

6.00 - 8.00 – Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe. Zajęcia stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne w ramach bieżącej pracy, dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

8.00 - 8.15 – Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne.

8.15 – 8.30 - Przygotowanie do śniadania, m.in. czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

8.30 - 9.00 - Śniadanie. Czynności porządkowe po śniadaniu.

9.00 - 9.15 - Zajęcia edukacyjne - kierowane -  uwzględniające możliwości dzieci, ich oczekiwania poznawcze i potrzeby wyrażania swoich stanów emocjonalnych, komunikacji oraz chęci zabawy.  Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dzieci.

9.15 -9.30 - Zabawy ruchowe (w tym relaksacyjne).

9.30 – 10.00 - Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb dziecka - zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, plastyczne),

10.00 - 11.00 -  Zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

11.00 - 11.15 Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym.

11.15 - 11.30 - Przygotowanie do obiadu, m.in.: czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

11.30 - 12.00 - Obiad. Czynności porządkowe po obiedzie.

12.00 - 12.30 – Przygotowanie do leżakowania, czynności higieniczne, samoobsługowe.

12.30 - 13.30 Odpoczynek dzieci – leżakowanie (w grupach dzieci 3-letnich). Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela, lub słuchanie muzyki relaksacyjnej, audiobooków.

13.30 - 13.45 - Przygotowanie do podwieczorku, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

13.45 - 14.00 - Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, logopedyczne i inne terapeutyczne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne)  m.in. dla dzieci z opinią, orzeczeniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

14.00 -14.30 - Podwieczorek. Czynności porządkowe po podwieczorku.

14.30 -16.00 - Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych. Gry i układanki stolikowe. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Ramowy rozkład dnia dla dzieci 5, 6-letnich

6.00 - 8.00 - Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb), m.in. zabawy konstrukcyjne, tematyczne, ruchowe, językowe.

8.00 - 8.30 - Zajęcia stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne w ramach bieżącej pracy dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

8.30 – 8.45 - Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne.

8.45 - 9.00 - Przygotowanie do śniadania, m.in.: czynności porządkowe, higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

9.00 - 9.30 - Śniadanie. Czynności porządkowe po śniadaniu.

9.30 - 10.30 - Zajęcia edukacyjne - kierowane prowadzące do osiągnięcia dojrzałości szkolnej, uwzględniające możliwości dzieci, ich oczekiwania poznawcze i potrzeby.

10.30 - 11.15 - Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe, spacery, zabawy badawcze, swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

11.15 - 11.45 Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym lub katecheza.

11.45 - 12.00 - Przygotowanie do obiadu, m.in.: czynności porządkowe,  higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

12.00 - 12.30 - Obiad. Czynności porządkowe po obiedzie.

12.30 - 12.45 - Odpoczynek poobiedni. Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela, muzyki relaksacyjnej lub audiobooków.

12.45 - 13.15 -  Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, logopedyczne i terapeutyczne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej  m.in. dla dzieci z opinią, orzeczeniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

13.15 - 14.00 - Zabawy na świeżym powietrzu lub zabawy w kącikach zainteresowań. Motywowanie dzieci do podejmowania samodzielnego działania, zabaw badawczych, utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności, inspirowanie do prowadzenia własnych eksperymentów.

14.00 - 14.15 - Przygotowanie do podwieczorku, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów.

14.15 - 14.30 - Podwieczorek. Czynności porządkowe po podwieczorku.

14.30 - 16.30 - Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe. Prace porządkowe w kącikach tematycznych. Gry i układanki stolikowe. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.