Szlachetna paczka Góra Grosza Zbiórka plastikowych nakrętek Marzycielska Poczta Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

Akcje charytatywne

Szlachetna paczka

Wszystkim zaangażowanym

w pomoc potrzebującej rodzinie,

jeszcze raz

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Kod rodziny: SLA- 2949- 572588

1.PRZEDSTAWIENIE RODZINY.

Pani Renata (56 l.) na co dzień mieszka samotnie. Jednak często zdarza się, że z jej dobrego serca korzysta dorosły syn (35 l.), który jest alkoholikiem i narkomanem. Pani Renata w ostatnim czasie bardzo podupadła na zdrowiu, a od lat zmaga się z takimi chorobami jak przewlekła choroba płuc, nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków, rwa kulszowa i zapalenie stawów. Również u pani Renaty wykryto kolejne guzki na piersiach. Przez swój stan zdrowia pani Renata nie może podjąć zatrudnienia, choć próbowała podejmować dorywcze prace, jedna z nich zakończyła się interwencją medyczną. Mimo wszystkich problemów, kobieta próbuje sobie radzić w życiu. Wyłączny dochód, jaki jest do jej dyspozycji to 500 zł alimentów od byłego męża. Ta suma nie wystarcza na kupno leków i opłaty za mieszkanie.

Pani Renata mimo swoich problemów ze zdrowiem i wieloma przykrymi doświadczeniami jest pozytywną, uśmiechniętą osobą. Z ogromną wdzięcznością mówi o wszystkich, którzy wspierają ją w różny sposób. Ciepłe posiłki ma możliwość spożywać dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu wielodzietnej rodziny, dla której pani Renata jest jak "przyszywana babcia". Pani Renata jest osobą głęboko wierzącą i choć życie mocno ją doświadcza, walczy o każdy kolejny dzień.

2.NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Warzywa w puszkach.

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów itp.

Inne: żele myjące ( mydło nie, ponieważ występują problemy ze skórą)

ODZIEŻ I OBUWIE:

• Kurtka zimowa - rozmiar 36 (S)  na 158cm.
  • Czapka, szalik, rękawiczki.
  • Piżama dwuczęściowa- rozmiar 36 (S) na 158cm.
  • Kapcie – rozmiar 36.
  • Buty zimowe (kozaki)- rozmiar 36.

3. WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka.

Inne: podwieszana suszarka na naczynia, suszarka na pranie.

4. BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Czajnik elektryczny, żelazko, mikser, 2 garnki do gotowania.

5. SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

• Torebka
  • Portfel

Koordynatorami akcji "Szlachetna paczka" w przedszkolu

p. Magdalena Trojniarz i p. Dorota Kolarczyk-Karwot, do których można kierować ewentualne pytania.