Szlachetna paczka Góra Grosza Zbiórka plastikowych nakrętek Marzycielska Poczta Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

Akcje charytatywne

Szlachetna paczka

"W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra"

PODSUMOWANIE AKCJI "SZLACHETNA PACZKA" 2018/2019

W tym roku po raz trzeci nasze Przedszkole przystąpiło do akcji Szlachetna Paczka. Wierząc w siłę i dobroć, jaka drzemie w uczęszczających do przedszkola dzieciach i ich rodzicach, podjęliśmy się zadania przygotowania Paczki zgodnie z potrzebami i marzeniami członków wybranej rodziny.

Udało nam się zgromadzić aż 27 pudeł. Zebraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy z listy: produkty żywnościowe, środki czyszczące, przybory szkolne, kosmetyki, ręczniki, kołdrę, odzież oraz książki. Mamy nadzieje, że będą długo służyć obdarowanym.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pomogli nam uszczęśliwić kolejną rodzinę, sprawiając, że na jej ustach zawitał uśmiech.

Kod rodziny SLA-1298-004230

1. PRZEDSTAWIENIE RODZINY.

Pani Danuta(43 l.) samodzielnie wychowuje dwójkę dzieci:

Łukasza (16 l.) oraz Magdalenę (12 l.).

Pani Danuta od czasu rozwodu wzięła na siebie odpowiedzialność za utrzymanie całej rodziny. Jest niezwykle pracowita i stara się pogodzić obowiązki zawodowe z samotnym wychowaniem dwójki dzieci. Rodzina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji lokalowej - cała trzyosobowa rodzina mieszka w jednym pokoju. Aktualnie rodzina utrzymuje się z niskiej pensji pani Danuty, alimentów oraz świadczenia „500+”.

Pani Danuta ma marzenie, które małymi kroczkami stara się zrealizować – nowe mieszkanie dla rodziny, w którym każdy mógłby znaleźć w nim swoje miejsce i swój własny kąt. Kobieta jest niezwykle pracowitą i zdeterminowaną osobą, która nie czekała na pracę, ale sama ją dla siebie stworzyła - zajmuje się rozwożeniem i sprzedażą węgla. Pani Danuta  jest osobą głęboko wierzącą i choć życie mocno ją doświadcza, walczy o każdy kolejny dzień z uśmiechem.

1. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Herbata, Kasza, Mleko w kartonie, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Płatki  śniadaniowe, Bakalie.

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, płyn do płukania,

Płyny czyszczące, Szampon, Pasta do mycia zębów, Mydła w płynie itp.

POMOCE SZKOLNE:

Zeszyty w kratkę i w linie(min.32 kartki), Bloki techniczne, rysunkowe i kolorowe, Plastelina, Kredki, Glinki, Mazaki, Farby, Pędzelki, Długopisy wymazywalne itp.

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Kołdra, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła).

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Magdalena - marzy o okularkach pływackich, bardzo lubi książki przygodowe, a także romantyczne,

Łukasz - zestaw kosmetyków, książki fantasy,

Pani Danuta - czapka, szalik, rękawiczki( ciemny kolor L/XL)

Słodycze dla dzieci.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w  akcję!