Szlachetna paczka Góra Grosza Zbiórka plastikowych nakrętek Kampania Pola Nadziei Marzycielska Poczta

Akcje charytatywne

Szlachetna paczka

Zdj: P. Magdalena Trojniarz - koordynator akcji z wolontariuszką i zgromadzone

paczki dla potrzebującej rodziny.

HISTORIA RODZINY, KTÓREJ POMAGAMY

I POTRZEBNE PRODUKTY.

Historia rodziny:

Pan Adam lat 65, mieszka wraz ze swoją córką Kingą - lat 40 oraz wnuczką Lucynką, lat 4. Rodzina mieszka w bardzo skromnych warunkach. Dom jest już dosyć stary, zniszczony, a rodziny nie stać na jakikolwiek remont. Pan Adam od kilkunastu lat jest wdowcem i niezdolnym do pracy rencistą. Jego córka samotnie wychowuje Lucynkę. Pani Kinga ma wykształcenie zawodowe i trudno jej znaleźć stałą  i dobrze płatną pracę.  Z  uwagi na chorobę oczu, dziewczynka  wymaga  stałej opieki medycznej. Regularne wizyty lekarskie w Katowicach, dodatkowo obciążają skromny budżet rodziny.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

Rodzinie najbardziej przyda się wsparcie w postaci produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność, środki czystości, artykuły papiernicze.

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w słoikach. Słodycze dla dziewczynki.

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący dla dzieci i dla dorosłych , Pasta do zębów dla dzieci i dla dorosłych, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów,

III MATERIAŁY SZKOLNE:

Bloki, Kredki, mazaki , kolorowanki itp..

IV WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Koc, Pościel.

V- UBRANKA DLA 4 LETNIEJ DZIEWCZYNKI (ZADBANE)

Koordynatorem akcji "Szlachetna paczka" w przedszkolu

jest p. Magdalena Trojniarz, do której można kierować ewentualne pytania.