• Akcje charytatywne

• Góra Grosza

Podziękowania za udział w akcji „Góra Grosza”

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Nasz Dom „Góra Grosza” organizowanej w naszym przedszkolu. Udzieliliśmy wsparcia dzieciom, które  wychowują się poza swoją rodziną- w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

XXIV Edycja Akcji Góra Grosza

Cel Góry Grosza

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
            Głównym obszarem wsparcia jest:
            a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
            b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
            c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
            d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
            e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
            f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Przyłącz się do akcji a:
            • Wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

Termin akcji

XXIII edycja akcji Góra Grosza organizowana jest w przedszkolach i szkołach w całej Polsce w dniach od 1 listopada 2022 roku do 28 lutego 2023 roku.

Cel akcji

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa przedszkola w akcji

• Efekt wychowawczy – uświadomienie przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
            • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli, przedszkolaków i ich rodziców na rzecz potrzebujących dzieci.
            • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Więcej o akcji możesz się dowiedzieć na stronie:

towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza