• Współpraca ze środowiskiem lokalnym

• Klub Seniora w Suszcu

• PROJEKT EDUKACYJNY:

Wspólna życiowa rola przedszkolaka i seniora

Ogólne założenia projektu:

Projekt „Wspólna życiowa rola przedszkolaka i seniora” powstał w celu nawiązania współpracy między Klubem Seniora, który znajduje się w bliskiej odległości od placówki przedszkolnej, a grupami przedszkolnymi „Motylki” i „Żabki” Przedszkola Publicznego w Suszcu. Przedszkole ma w planie zorganizować spotkania, uroczystości, warsztaty w ciągu całego roku przedszkolnego. Projekt ma na celu dostarczenie obopólnych korzyści, zarówno przedszkolakom, jak i seniorom. Dzieci nauczą się szacunku  do osób starszych, będą mogły nawiązać prawdziwą relację ze starszymi osobami i czerpać z ich bogatego doświadczenia życiowego. Seniorzy natomiast będą mieli okazję podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem, jak również nadać swojemu życiu nowy sens i podjąć nowe wyzwania.

Głównym celem projektu jest wzbudzanie w dzieciach szacunku do osób starszych, rozwijanie kulturalnego zachowania, jak również wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Cele szczegółowe projektu:

• Sprawianie radości innym osobom;

• Rozwijanie umiejętności przedstawiania własnych umiejętności przed widzami;

• Rozwijanie sprawności manualnych;

• Rozwijanie kreatywności dzieci;

• Wzbogacanie wiedzy dzieci;

• Doskonalenie pamięci dzieci;

• Rozwijanie słuchu i wyobraźni muzycznej dzieci;

• Poszerzenie wiedzy ogólnej.

Formy i sposoby realizacji:

• Spotkania z seniorami

• Warsztaty