• Współpraca ze środowiskiem lokalnym

• Biblioteka Publiczna w Suszcu

Jedno z prymarnych zadań naszego przedszkola stanowi codzienne czytanie dzieciom jako niezwykle skuteczny sposób zaszczepiania pasji i potrzeby kontaktu z literaturą, która jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka. Nasze przedszkole daje dzieciom szansę na obcowanie ze słowem czytanym, dzięki czemu poszerzają one swoje horyzonty oraz gromadzą wiedzę z różnych dziedzin. Jak napisał Kornel Makuszyński: „Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy”. Pragniemy, by ów mędrzec prowadził naszych wychowanków w trakcie pobytu w przedszkolu i mamy nadzieję, że dzięki temu będzie towarzyszył im przez całe życie.

Przedszkole prężnie współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Suszcu.

W ramach  współpracy zawitała do nas pani Alina Przydatek – autorka bajek dla dzieci. Podczas spotkania czytelniczego przedszkolaki miały możliwość poznać przygody uroczej myszki Soniulindy i króliczki Matildy.