Nowa galeria Dentobus została dodana do albumu fotograficznego
W piątkowy poranek 16.05.2025r. przy naszym przedszkolu zatrzymał się dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Przedszkolaki, których rodzice wyrazili zgodę na kontrolny przegląd ząbków miały okazję usiąść na prawdziwym fotelu dentystycznym. Nasi milusińscy byli bardzo dzielni i wychodzili z pojazdu z naklejką dzielnego pacjenta oraz z uśmiechem na twarzy 🙂
Wprowadzenie możliwości opieki stomatologicznej w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.